Jak to się zaczęło...

 

Człowiek, który chce - szuka sposobu, człowiek, który nie chce – szuka powodu.

 

Gdyby pół roku temu ktoś z moich przyjaciół powiedział mi, że będę prezeską Wydawnictwa i wydam pierwszą książkę, zapytałabym, czy przypadkiem się nie przeziębił i nie ma wysokiej temperatury.

Nie wierzę w przypadek. Wierzę, że wszystko czego doświadczamy jest po coś i w ten oto sposób, wspólnie z przyjaciółką, Agnieszką Buczyńską otworzyłyśmy własne wydawnictwo. Bo chciałyśmy i dlatego znalazłyśmy sposób.

Kiedy Dorota Sumińska powiedziała mi, że nikt nie chce wydać jej najnowszej, dwudziestej już książki, pogadałam z Agnieszką i zaczęłyśmy szukać sposobu.

 

Ja ogień, Agnieszka woda, coś co wydaje się niemożliwe do połączenia stało się faktem. Ja szybko myślę i jeszcze szybciej działam, a Agnieszka rzeczowo i dogłębnie analizuje. Wynajduje wszelkie przeszkody, o których ja z pewnością bym nie pomyślała. Efektem tej współpracy jest nasze wydawnictwo i pierwsza wydana książka.

 

Ja na co dzień jestem założycielką i prezeską Fundacji Karuna – Ludzie dla Zwierząt. Tak kochani, od kilkunastu lat robię wszystko, by bezdomnych zwierząt było w Polsce jak najmniej.

Agnieszka Buczyńska z kolei działa na zupełnie innym polu. Prowadzi własne, najlepsze na świecie (naprawdę) biuro rachunkowe Tax Wizard.

 

Razem z Agnieszką nie bardzo chcemy się rozmarzać, ale… Skoro już mamy to wydawnictwo i pierwszą wydaną książkę, może warto rozwijać się dalej.

Dlatego zapraszamy do współpracy twórców. Pisarzy młodych, którzy marzą o wydaniu swojej pierwszej książki i pisarzy z ogromnym doświadczeniem. Przez ten krótki czas nauczyłyśmy się całkiem sporo o tym biznesie. Wiemy na pewno jak NIE chcemy działać. Dlatego wierzymy, że u nas każdy autor poczuje się jak w domu. Wydawnictwo Bez Nazwy nigdy nie będzie bezduszną korporacją – bo ani nie chcemy, ani nie umiałybyśmy tak pracować. My rozmawiamy. Zawsze i na każdym etapie procesu wydawniczego i wspólnie z pisarzem wszystko ustalamy.

 

Na koniec dodam tylko, że moim największym szczęściem jest szczęście do ludzi. Dlatego byłoby ogromnym faux pas, gdybym nie wymieniła kilku tych osób, dzięki którym mogłyśmy wydać naszą pierwszą książkę. Dorota Sumińska - autorka, Anka Fogiel - graficzka, Magda Popławska - aktorka, na wsparcie której zawsze możemy liczyć, Ewa Swebocka – autorka niezwykłych ilustracji do Wszystkich Kolorów Tęczy. Z całego serca ogromnie Wam Dziękuję.

 

Zatem serdecznie zapraszamy i trzymajcie za nas kciuki.

 

 

Prezeska Wydawnictwa Bez Nazwy

Beata Krupianik